Rengiant šiuolaikišką virtuvę vis sunkiau atsisakyti pagundai vietoj stalo įrengti barą. Barais keičiami virtuvės stalai ne tik sutaupo nemažai erdvės, o taip pat kuria šiltą ir jaukų pasisėdėjimams virtuvės įspūdį. Patogu, kad baras puikiai tinka ne tik su valgomuoju sujungtoje virtuvėje, bet ir izoliuotoje virtuvės patalpoje. Baras ne tik taps puikiu virtuvės akcentu, bet ir smarkiai pasitarnaus ruošiant maistą.

Klasikinį barą sudaro 110 - 115cm. aukščio baro stalas, iškeltas ant specialių konsolių. Prie jo geriausiai dera aukštos baro kėdės. Jos gali būti su atlošu, pertvara kojoms pasidėti ar atrama rankoms. Kitas įmanomas variantas - virtuvės baro ir stalo kombinacija. Šiuo atveju baras paliekamas tokiame pačiame aukštyje, kokiame dažniausiai turi būti darbo stalas (apie 90cm), prie jo derinamos žemesnės nei baro kėdes taip, kad būtų patogu dirbti ir atsisėdus.

Pats moderniausias baro įrengimo būdas - baro stalas virtuvės centre. Jis atrodo įspūdingai ir neužima daug vietos. Tarsi sukuriama virtuvės salelė, kurioje įrengiama kaitlentė ir plautuvė. O likusi baro dalis atlieka stalo funkciją. Tai geriausias pasirinkimas žmonėms, dažnai sulaukiantiems svečių, mėgstantiems gaminti kartu ir patiekti patiekalus tiesiai nuo viryklės.

Dažnai šalia tokių stalo baro kontsrukcijų šeimininkai priderina ir metalines pakabėles taurėms laikyti, gėrimų butelių padėkliuką ar net mažą šaldytuvą su smulkiais užkandžiais.

Svarbu nepamiršti, kad barai virtuvės stalai yra konstrukcija, o ne baldas. Būtent todėl produktų kataloguose juos sunku surasti, reikia kalbėti su savo darbą išmanančiais dizaineriais, kurie, įvertinę Jūsų norus ir galimybes, pasiūlys Jums baro stalo formos, vietos ar net spalvos pasirinkimo variantų.

Reikia nepamiršti, kad baro stalas turi būti pagamintas iš tų pačių medžiagų, kaip ir kiti virtuvės baldai, neišsiskirti savo stiliumi. Jei virtuves spintelės šviesios, greičiausiai ir baro spalva tiks šviesi. Žinoma, galima rinktis ir tamsius tonus, pasitelkus juos ir kelias mažas lemputes virš baro, galima sukurti malonią ir jaukią vietą šiltiems vakarojimams.

Dažniausiai baro stalo stalviršiai dengiami sintetiniu akmeniu korianu, kuris labai primena natūralų marmurą, tačiau yra gerokai tvirtesnis ir turi beveik neribotą spalvų pasirinkimą. Tai ypač plastiška medžiaga, todėl galima padaryti beveik bet kokios formos stalviršį. Baro stalo formą dažniausiai nustato patalpa. Svarbiausia vengti daug stačių kampų tam, kad konstrukcija netrukdytų laisvai judėti.

Neteisinga manyti, kad baras skirtas tik didžiules virtuvės patalpas turintiems šeimininkams. Gana dažnai mažų virtuvių problemą bandydami spręsti žmonės, renkasi būtent baro stalą. Svarbiausia nepersistengti ir nepamiršti, kad baras nėra atskira zona - tai visos virtuvės dalis. Taigi ji turi gražiai derėti ir atrodyti natūraliai.

Patiko (0)

Rodyk draugams